Aarhus Business College


Projektering samt udførelse af om- og tilbygning af Viemosevej 1 i Viby..
Nybygningen omfatter høj kælder på ca. 1135 m² og stue og 1. sal på ca. 2095 m². Arbejdet omfatter herudover inddragelse af nederste etage på bygning fra 2006 med et areal på ca. 475 m². (skal benyttes til kantine). Herudover ønskes der udført ombygningsarbejder i eksisterende bygninger svarende til ca. 700 m². Nybygningen skal huse 14 nye undervisningsrum med plads til 32 elever og 1 underviser pr. rum, et nyt auditorium og fælles faciliteter så som ventearealer, personaleomklædning, kantine med et produktionskøkken mv.

Projekt

  Aarhus Business College

Entreprise

  Totalentreprise

Beskrivelse

  Om- og tilbygning af Aarhus Business College

Bygherre

  Aarhus Business College

Sted  

  Viemosevej 1, Viby

År

  2016

Kontakt
+45 97 48 74 99
OM jakobsen & BLINDKILDE
Jakobsen & Blindkilde A/S udfører erhvervsbyggeri i total- og hovedentreprise over hele Danmark med egenproduktion af jord-, kloak- og betonarbejde. Herudover udfører vi større anlægsentrepriser og naturgenopretningsprojekter.

Jakobsen & Blindkilde A/S beskæftiger ca. 80 engagerede og kvalitetsbevidste medarbejdere. Vi råder over en moderne maskinpark med satellitbaseret maskinstyring på vore gravemaskiner og dozer.
Vi udfører
Med vores store grad af egenproduktion styrker vi vores konkurrenceevne såvel kvalitets- som prismæssigt. Vores egenproduktion omfatter bla. jord,- kloak,- beton,- gartner og belægning. Udover disse kan vi oplyse at vi på adressen Drejervej, har eget smedeværksted som varetager bygning af broer til vores naturgenopretningsprojekter samt vores eget autoværksted som servicerer alt vores materiel.

For os vil et byggeprojekt altid være en tillidssag

Kontakt os
Jakobsen & Blindkilde A/S
Drejervej 28
7490 Aulum

post@jakobsen-blindkilde.dk

+45 97 48 74 99